1) Angličtina je nejrozšířenějším světovým jazykem. Asi pro půl miliardy lidí je mateřským jazykem, nicméně další 2 miliardy se anglicky lépe nebo hůře domluví. To je každý třetí člověk na planetě. Co to pro Vás znamená? S angličtinou máte velké šance, že se domluvíte, ať už se nacházíte kdekoli v Evropě, v Severní i Jižní Americe, v Asii, Africe nebo Austrálii. Prostě se nikde neztratíte a všude budete tak trochu „jako doma“.

2) Angličtina je jazykem obchodu a mezinárodních korporací. Naprostá většina velkých mezinárodních firem používá angličtinu jako svůj dorozumívací jazyk a nejedná se jen o firmy původem z USA nebo Velké Británie. S angličtinou si za jinak stejnou práci vyděláte až o 20% více, než bez ní. Také s ní máte lepší šance vycestovat a najít si džob snů v zahraničí.

3) S angličtinou se nemusíte bát vyrazit do ciziny. Nemusí jít hned o novou práci, angličtina pomůže třeba i na dovolené. Nebudete mít problém domluvit se na letišti, s hotelovým personálem, s taxikářem, s lidmi v obchodech či, v případě potřeby, i v nemocnici. Člověk se cítí výrazně lépe, když má možnost i schopnost se s lidmi v bezprostředním okolí domluvit.

4) Angličtina je hlavním jazykem Internetu. Obrovské množství webových stránek nebo zajímavých videí je právě v angličtině. Bez ní jste odkázáni pouze na český Internet, který je ale, co se týče obsahu, značně omezený. Je mnohem větší zábava sledovat projev amerického prezidenta „live“ bez simultánního překladu, než si jenom pustit zprávy v televizi. V nové digitální éře je tedy angličtina opravdu nutností a neznalost jazyka Vám brání v rozhledu a plném využití možností, které Internet nabízí.

5) S angličtinou můžete sledovat většinu filmů v originále, bez dabingu i bez titulků. Brzo budete i rozumět, o čem se zpívá ve většině anglických písní. Rýmy a fráze se často opakují, i když občas nedávají tak trochu smysl!:) Tento jazyk je vůbec pro hudební tvorbu jako stvořený. To je to velké kouzlo angličtiny – lahodí našim uším!:)

6) Angličtina je založena na jednoduché abecedě a oproti jiným jazykům je poměrně snadné se ji naučit. Nemusíme se tedy bát, že ji v dohledné době vystřídá jiný jazyk, například čínština, a naše investice do učení přijde vniveč. Angličtina tady s námi bude jako hlavní světový jazyk i za sto let, na to vemte jed!

7) Učení angličtiny je zábava. Jak v roli celoživotního studenta, tak lektora. A to Vám můžeme my, lektoři ze stránky Zábavná angličtina, opravdu potvrdit! :)

DOZVĚDĚT SE VÍCE

< Číst další články z kategorie
FAKTURAČNÍ ÚDAJE
Zábavná angličtina

GoPay
KONTAKTNÍ ÚDAJE
e-mail:
info@zabavna-anglictina.cz

Zábavná angličtina

Copyright 2022 Zábavná angličtina - všechna práva vyhrazena. Kopírování či distribuce jakýchkoliv materiálů z těchto stránek je zakázáno.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Tvorba www stránek od BECORP studio