Přídavná jména pro popis počasí v angličtině

Milí zábavní angličtináři!

Obohaťte svou anglickou slovní zásobu o univerzální přídavná jména, která určitě využijete i v jiných rozhovorech, nejen v těch o počasí! :)

I když jsou možná vaše pantomimické schopnosti při předvádění významu různých anglických slovíček třeba na recepci hotelu excelentní, bez znalosti těch základních se bohužel při konverzaci s cizinci moc nechytáme. Můžeme mít po kapse deset slovníků, i třeba nějaký ten chytrý překladač v mobilu. Ale co si budeme namlouvat! Pokud to není bezpečně uložené v nějakém pečlivě udržovaném, pohotovostním šuplíku v hlavě, většinou není moc prostoru ani času slovíčka složitě dohledávat zdlouhavým listováním nebo rolováním. Je pro to jedno hezké české pořekadlo, které má tu moc nás k učení angličtiny i trošičku namotivovat: „To, co se jednou naučíš, ti už nikdy nikdo nevezme.“

A tady jsou ta slíbená obecná anglická adjektiva, kterými můžeme popsat nejen pravé anglické počasí!

English Weather Adjectives

- Lenka, Zábavná angličtina

Tip Zábavné angličtiny:
Všechny slovíčkovo-frázové infografiky najdete pěkně pohromadě v našem elektronickém magazínu. Můžete si ho prohlížet na počítači, mobilu či tabletu. Všechny příspěvky jsou v e-magazínu namluveny britským akcentem a procvičovány pomocí otázkových kvízů se zajímavými fotografiemi, jejichž řešení si můžete pustit přímo na dané stránce! Angličtinu tak budete nasávat nejen prostřednictvím fotografií a slovíček zapojených v celých větách (tzn. v kontextu a smysluplně), ale i pomocí zvuku a vašeho sluchu. Čím více smyslů při učení zapojíte, tím se Vám bude angličtina do paměti ukládat snadněji! Vyzkoušejte tento efektivní způsob učení s námi a našimi výukovými materiály.

Přečtete si pár slov o naší výukové metodě nebo o tom, jaké jsou výhody ozvučeného e-magazínu a jak se s ním můžete učit anglicky v pohodlí domova!


O naší výukové metodě / Tipy a triky s eMagem

DOZVĚDĚT SE VÍCE

Najdete nás také na Facebooku

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

GoPay

Responzivní web & design - BECORP studio