Milí zábavní angličtináři!
Na blogu Zábavné angličtiny jsme si v prvním prosincovém týdnu vysvětlili základní tázací zájmena (tj. tyto: what, where, when, which, who, whose, why, how ). Teď nadešel ten správný čas podívat se na tzv. složená tázací zájmena, což jsou v podstatě základní tázací zájmena, obohacená o nějaké to příslovce, přídavné či podstatné jméno – takže např. How much? (= kolik – přičemž příslovce „much“ používáme u nepočitatených podstatných jmen jako například „milk,“ „sugar,“ „flour,“ „water,“ „snow,“ „air“ atd.) nebo How many? (= kolik – „many“ používáme u počitatelných podstatných jmen, jako např. „apples,“ „books,“ „chairs“ atp.).
Při použití tázacího zájmena how a přídavného jména/příslovce vytvoříme např. tato složená tázací zájmena: How old?, How far?, How long?, How often? a další.
Další úžasná složená tázací zájmena jsou například tato: What/which type or kind (rozdíl mezi používáním tázacího zájmena what a which jsme si již vysvětlili v minulé infografice, ale i tentokrát ho zmiňujeme a najdete ho popsaný ve světle růžovém rámečku pod tabulkou).
Rozdíl ve významu také nastává při použití tázacího zájmena when a složeného tázacího zájmena what time.

Vše výše uvedené najdete shrnuté v následující nové infografice!

Obrázek

Tento blogový článek pro vás vytvořila: Lenka, Zábavná angličtina

Tip Zábavné angličtiny:
Chcete se s námi učit anglicky? Více informací o balíčku 12 dílů naší elektronické učebnice angličtiny s cvičebnicí v jednom získáte zde:

VÍCE O BALÍČKU

S námi se můžete učit na PC, mobilu, tabletu nebo si infografiky vytisknout, vystřihnout a pověsit doma! Celkem získáte přes 700 stran plných grafických přehledů a kvízových otázek, a k tomu 3 hodiny namluvených slovíček a frází ve formátu MP3 přímo v pdf dokumentu i zvlášť, v samostatné složce.

samostudium angličtiny v pohodlí domova

OBJEDNAT BALÍČEK

< Číst další články z kategorie
Lenka, 12.12.2017
Kategorie: ANGLICKÁ GRAMATIKA
Štítky: Anglická zájmena,
FAKTURAČNÍ ÚDAJE
Zábavná angličtina s.r.o.
Budilova 161/15, Jižní předměstí
Plzeň, 301 00
IČO: 059 70 377

GoPay
KONTAKTNÍ ÚDAJE
e-mail:
info@zabavna-anglictina.cz
telefon:
+420 739 667 359

Zábavná angličtina

Copyright 2018 Zábavná angličtina - všechna práva vyhrazena. Kopírování či distribuce jakýchkoliv materiálů z těchto stránek je zakázáno.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Responzivní web & design - BECORP studio