Anglická tázací zájmena - 2.část

Milí zábavní angličtináři!
Na blogu Zábavné angličtiny jsme si v prvním prosincovém týdnu vysvětlili základní tázací zájmena (tj. tyto: what, where, when, which, who, whose, why, how ). Teď nadešel ten správný čas podívat se na tzv. složená tázací zájmena, což jsou v podstatě základní tázací zájmena, obohacená o nějaké to příslovce, přídavné či podstatné jméno – takže např. How much? (= kolik – přičemž příslovce „much“ používáme u nepočitatených podstatných jmen jako například „milk,“ „sugar,“ „flour,“ „water,“ „snow,“ „air“ atd.) nebo How many? (= kolik – „many“ používáme u počitatelných podstatných jmen, jako např. „apples,“ „books,“ „chairs“ atp.).
Při použití tázacího zájmena how a přídavného jména/příslovce vytvoříme např. tato složená tázací zájmena: How old?, How far?, How long?, How often? a další.
Další úžasná složená tázací zájmena jsou například tato: What/which type or kind (rozdíl mezi používáním tázacího zájmena what a which jsme si již vysvětlili v minulé infografice, ale i tentokrát ho zmiňujeme a najdete ho popsaný ve světle růžovém rámečku pod tabulkou).
Rozdíl ve významu také nastává při použití tázacího zájmena when a složeného tázacího zájmena what time.

Vše výše uvedené najdete shrnuté v následující nové infografice!

Obrázek

Tento blogový článek pro vás vytvořila: Lenka, Zábavná angličtina

Všechny tyto gramatické příspěvky, které jsou součástí gramatických sérií, najdete v našem elektronickém magazínu. Můžete si ho prohlížet na počítači, mobilu či tabletu. Gramatické příspěvky jsou procvičovány pomocí otázkových kvízů se zajímavými fotografiemi, jejichž řešení si můžete pustit přímo na dané stránce! Angličtinu tak budete nasávat nejen prostřednictvím obrazu a slovíček zapojených v celých větách (tzn. v kontextu a smysluplně), ale i pomocí zvuku a vašeho sluchu. Čím více smyslů při učení zapojíte, tím se Vám bude angličtina do paměti ukládat snadněji! Vyzkoušejte tento efektivní způsob učení s námi a našimi výukovými materiály.

Přečtete si pár slov o naší výukové metodě nebo o tom, jaké jsou výhody ozvučeného e-magazínu a jak se s ním můžete učit anglicky v pohodlí domova!


O naší výukové metodě / Tipy a triky s eMagem

Najdete nás také na Facebooku

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

GoPay

Responzivní web & design - BECORP studio