Anglická tázací zájmena

Milí zábavní angličtináři! Připravila jsem pro vás zajímavý gramatický příspěvek, ve kterém si objasníme významy a použití osmi nejužitečnějších anglických tázacích zájmen. Příští týden si představíme tzv. složená tázací zájmena (např. How many/much, What time, Which kind atp.), dnes se však zaměříme na ta jednoslovná, základní, která se v anglické doplňovací otázce (= ang. wh-questions) umísťují vždy na první místo: What do you do?, Where should I go?, When is it? …

Další příklady doplňovacích otázek začínajících tázacím zájmenem najdete v této infografice!
Nezapomeňte si přečíst ani text pod tabulkou, protože v něm najdete přehled nejčastějších chyb, kterých se při používání tázacích zájmen dopouštíme! Příjemnou zábavu při učení angličtiny na našem blogu Vám přeje:

Lenka, Zábavná angličtina

Obrázek

Všechny gramatické příspěvky najdete v našem elektronickém magazínu. Můžete si ho prohlížet na počítači, mobilu či tabletu. Gramatické příspěvky jsou procvičovány pomocí otázkových kvízů se zajímavými fotografiemi, jejichž řešení si můžete pustit přímo na dané stránce! Angličtinu tak budete nasávat nejen prostřednictvím obrazu a slovíček zapojených v celých větách (tzn. v kontextu a smysluplně), ale i pomocí zvuku a vašeho sluchu. Čím více smyslů při učení zapojíte, tím se Vám bude angličtina do paměti ukládat snadněji! Vyzkoušejte tento efektivní způsob učení s námi a našimi výukovými materiály.

Přečtete si pár slov o naší výukové metodě nebo o tom, jaké jsou výhody ozvučeného e-magazínu a jak se s ním můžete učit anglicky v pohodlí domova!


O naší výukové metodě / Tipy a triky s eMagem

Najdete nás také na Facebooku

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

GoPay

Responzivní web & design - BECORP studio