V měsíci listopadu jsme se na Zábavné angličtině zabývali vyjadřováním lidských emocí, pocitů a popisem lidských povahových rysů v angličtině. Asi jste si povšimli, že se často tyto výrazy objevují v ustálených předložkových vazbách. Pojďme si ty nejběžnější zrekapitulovat s pomocí přehledu, který jsem si pro Vás připravila:

závislé anglické předložky

K této infografice jsme v průběhu dnešního dne na facebookové stránce uveřejnili opakovací kvízové otázky, na kterých jste měli šanci otestovat své znalosti! Zde jsou správné odpovědi:

Otázka č.1: Umíte anglicky vyjádřit, že se nemáte za co stydět?

She has nothing to be _____________ when she's not feeling well.
(Nemá se za co stydět, když se necítí dobře.)

  1. ashamed of
  2. ashamed about
  3. ashamed for

Správná odpověď je a) ashamed of – She has nothing to be ashamed of when… (Nemá se za co stydět, když…). Jediná správná podoba předložkové vazby ve větě je „to be ashamed of…“ Ostatní možnosti b) i c) nejsou správně.

Otázka č.2: Uměli byste anglicky říct, že jste na někoho náležitě pyšní? Vyberte správnou možnost.

I am so ____________ you. You have done such a good job.
(Jsem na Vás velmi pyšný. Odvedli jste tak dobrou práci.)

  1. haughty of
  2. proud on
  3. proud of

Správná odpověď je c) prouf of – I am so proud of you. (Jsem na Vás/tebe pyšný.) Možnost b) „proud on“ neexistuje a možnost a) také není správná, protože „haughty“ znamená povýšený/nafoukaný a ne „pyšný“ v kladném významu slova.

- Lenka, Zábavná angličtina

Tip Zábavné angličtiny:
Chcete se s námi učit anglicky? Více informací o balíčku 12 dílů naší elektronické učebnice angličtiny s cvičebnicí v jednom získáte zde:

VÍCE O BALÍČKU

S námi se můžete učit na PC, mobilu, tabletu nebo si infografiky vytisknout, vystřihnout a pověsit doma! Celkem získáte přes 700 stran plných grafických přehledů a kvízových otázek, a k tomu 3 hodiny namluvených slovíček a frází ve formátu MP3 přímo v pdf dokumentu i zvlášť, v samostatné složce.

Zábavná angličtina: samostudium angličtiny v pohodlí domova
< Číst další články z kategorie
FAKTURAČNÍ ÚDAJE
Zábavná angličtina

GoPay
KONTAKTNÍ ÚDAJE
e-mail:
info@zabavna-anglictina.cz

Zábavná angličtina

Copyright 2022 Zábavná angličtina - všechna práva vyhrazena. Kopírování či distribuce jakýchkoliv materiálů z těchto stránek je zakázáno.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Tvorba www stránek od BECORP studio