Čtyři roční období v angličtině: Jaro

A máme tu jaro! …

… Alespoň co se týče slovíčkovo-frázové minisérie The Four Seasons of the Year, se kterou jste se měli možnost seznámit minulý měsíc na Zábavné angličtině.

V této opakovací infografice se podíváme na výrazy, fráze a idiomy, které obsahují slovíčko spring tedy „jaro.“
Ve slovíčkovém přehledu dále najdete i některá ryze jarní slovíčka jako „jarní rovnodennost“ (Už aby tu byla! :-)), „bledule jarní,“ nebo „jarní prázdniny“. U jarních prázdnin jsme pro vás dokonce zjistili název nejen v americké, ale i v britské angličtině!

A tak se ptáme, znáte jejich anglické ekvivalenty? Pokud náhodou ne, vše najdete pěkně pohromadě v následující zábavné jarní infografice:

Jaro v angličtině

- Lenka, Zábavná angličtina

Pozn.: Všechny slovíčko-frázové infografiky najdete pěkně pohromadě v našem elektronickém magazínu. Můžete si ho prohlížet na počítači, mobilu či tabletu. Příspěvky jsou v e-magazínu namluveny britským akcentem a procvičovány pomocí otázkových kvízů se zajímavými fotografiemi, jejichž řešení si můžete pustit přímo na dané stránce! Angličtinu tak budete nasávat nejen prostřednictvím fotografií a slovíček zapojených v celých větách (tzn. v kontextu a smysluplně), ale i pomocí zvuku a vašeho sluchu. Čím více smyslů při učení zapojíte, tím se Vám bude angličtina do paměti ukládat snadněji! Vyzkoušejte tento efektivní způsob učení s námi a našimi výukovými materiály.

Zajímá Vás, co všechno najdete v novém čísle ozvučeného pdf magazínu Zábavné angličtiny? Klikněte na odkaz pod obrázkem titulní strany a prohlédněte si třístránkový obsah souhrnu za měsíc leden:

Obsah čísla ke stažení zde

Najdete nás také na Facebooku

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

GoPay

Responzivní web & design - BECORP studio