Čtyři roční období v angličtině: Léto

A máme tu…
…léto!

V naší slovíčkovo-frázové minisérii The Four Seasons of the Year, která právě frčí na blogu Zábavné angličtiny, jsme si již probrali některá zajímavá slovíčka se zimní a jarní tématikou. Dnes se podíváme, které výrazy, fráze a taky jeden známý idiom (…Víte který?) obsahují slovíčko summer, tedy „léto.“
V jarním přehledu jsme se minulý týden naučili anglický výraz pro „jarní rovnodennost“ (ang. spring equinox), v tomto přehledu na nás netrpělivě čeká magický „letní slunovrat.“ Pro „letní čas,“ který není samozřejmostí ve všech zemích světa, v infografice naleznete výraz nejen britský, ale i americký.

Podívejte se teď s námi na přehled vybraných letních slovíček:

Summer in English

A na co se můžete těšit zítra?
… Zítra se na blogu Zábavné angličtiny dozvíte, jaká anglická přídavná jména můžete použít při popisování krásného počasí, které je jako stvořeného pro procházku venku. Dozvíte se i ta méně hezká, která věrně popisují ošklivé počasí, kdy raději zůstáváme zalezlí doma. :)

- Lenka, Zábavná angličtina

Tip Zábavné angličtiny:
Všechny slovíčkovo-frázové infografiky najdete pěkně pohromadě v našem elektronickém magazínu. Můžete si ho prohlížet na počítači, mobilu či tabletu. Všechny příspěvky jsou v e-magazínu namluveny britským akcentem a procvičovány pomocí otázkových kvízů se zajímavými fotografiemi, jejichž řešení si můžete pustit přímo na dané stránce! Angličtinu tak budete nasávat nejen prostřednictvím fotografií a slovíček zapojených v celých větách (tzn. v kontextu a smysluplně), ale i pomocí zvuku a vašeho sluchu. Čím více smyslů při učení zapojíte, tím se Vám bude angličtina do paměti ukládat snadněji! Vyzkoušejte tento efektivní způsob učení s námi a našimi výukovými materiály.

Přečtete si pár slov o naší výukové metodě nebo o tom, jaké jsou výhody ozvučeného e-magazínu a jak se s ním můžete učit anglicky v pohodlí domova!


O naší výukové metodě / Tipy a triky s eMagem

DOZVĚDĚT SE VÍCE

Najdete nás také na Facebooku

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

GoPay

Responzivní web & design - BECORP studio