A máme tu…
…léto!

V naší slovíčkovo-frázové minisérii The Four Seasons of the Year, která právě frčí na blogu Zábavné angličtiny, jsme si již probrali některá zajímavá slovíčka se zimní a jarní tématikou. Dnes se podíváme, které výrazy, fráze a taky jeden známý idiom (…Víte který?) obsahují slovíčko summer, tedy „léto.“
V jarním přehledu jsme se minulý týden naučili anglický výraz pro „jarní rovnodennost“ (ang. spring equinox), v tomto přehledu na nás netrpělivě čeká magický „letní slunovrat.“ Pro „letní čas,“ který není samozřejmostí ve všech zemích světa, v infografice naleznete výraz nejen britský, ale i americký.

Podívejte se teď s námi na přehled vybraných letních slovíček:

léto v angličtině

A na co se můžete těšit zítra?
… Zítra se na blogu Zábavné angličtiny dozvíte, jaká anglická přídavná jména můžete použít při popisování krásného počasí, které je jako stvořeného pro procházku venku. Dozvíte se i ta méně hezká, která věrně popisují ošklivé počasí, kdy raději zůstáváme zalezlí doma. :)

- Lenka, Zábavná angličtina

Tip Zábavné angličtiny:
Chcete se s námi učit anglicky? Více informací o balíčku 12 dílů naší elektronické učebnice angličtiny s cvičebnicí v jednom získáte zde:

VÍCE O BALÍČKU

S námi se můžete učit na PC, mobilu, tabletu nebo si infografiky vytisknout, vystřihnout a pověsit doma! Celkem získáte přes 700 stran plných grafických přehledů a kvízových otázek, a k tomu 3 hodiny namluvených slovíček a frází ve formátu MP3 přímo v pdf dokumentu i zvlášť, v samostatné složce.

Zábavná angličtina: samostudium angličtiny v pohodlí domova
< Číst další články z kategorie
Lenka, 16.1.2019
Kategorie: ANGLICKÁ SLOVÍČKA
Štítky: Roční období a počasí v angličtině,
FAKTURAČNÍ ÚDAJE
Zábavná angličtina

GoPay
KONTAKTNÍ ÚDAJE
e-mail:
info@zabavna-anglictina.cz

Zábavná angličtina

Copyright 2022 Zábavná angličtina - všechna práva vyhrazena. Kopírování či distribuce jakýchkoliv materiálů z těchto stránek je zakázáno.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Tvorba www stránek od BECORP studio