Čtyři roční období v angličtině: Podzim

Milí zábavní angličtináři,
dnes vás na našem blogu uvítá pestrobarevný, voňavý podzim!

V naší slovíčkovo-frázové minisérii The Four Seasons of the Year, ve které jsme si již probrali některá zajímavá slovíčka z oblasti zimního, jarního a letního období, se dnes zaměříme na podzim. V britské angličtině je název tohoto ročního období autumn, v americké angličtině se používá výraz fall (tedy „padat“ nebo „pád,“ asi proto, že všechno na podzim padá ze stromů – listí i jablka. – The apples and leaves are falling (down) from the trees. – Dokonce se to i krásně rýmuje. Zkuste si větu vyslovit pěkně nahlas a uslyšíte to taky!)

V podzimním přehledu tentokrát najdete větší množství běžně používaných anglických idiomů, takže budete moci zaperlit při rozhovoru s cizincem nebo rodilým mluvčím! Pozor především na slovíčko nuts, které samozřejmě znamená i „ořechy“, ale ve spojení se slovesem to drive (sb. nuts) je jeho význam posunutý a znamená jinými anglickými slovy to make someone crazy = učinit někoho šíleným, dovádět ho k šílenství!

Otázka:
A když už jsme se celý leden na Zábavné angličtině zabývali jednotným a množným číslem podstatných jmen, víte, k jaké změně dochází u množného čísla podstatného jména a leaf (list)?

Napište nám svůj tip dolů do komentářů! Malá nápověda: Hledané množné číslo jsem použila někde v textu výše! :)

A teď už se podívejme na přehled vybraných podzimních slovíček, frází a idiomů:

Autumn in English

A na co se můžete těšit zítra?
… Zítra se na blogu Zábavné angličtiny můžete naučit fráze týkající se přírodních katastrof ve spojení s počasím a přírodními živly. To je konečně zajímavé téma, co říkáte?

- Lenka, Zábavná angličtina

Tip Zábavné angličtiny:
Všechny slovíčkovo-frázové infografiky najdete pěkně pohromadě v našem elektronickém magazínu. Můžete si ho prohlížet na počítači, mobilu či tabletu. Všechny příspěvky jsou v e-magazínu namluveny britským akcentem a procvičovány pomocí otázkových kvízů se zajímavými fotografiemi, jejichž řešení si můžete pustit přímo na dané stránce! Angličtinu tak budete nasávat nejen prostřednictvím fotografií a slovíček zapojených v celých větách (tzn. v kontextu a smysluplně), ale i pomocí zvuku a vašeho sluchu. Čím více smyslů při učení zapojíte, tím se Vám bude angličtina do paměti ukládat snadněji! Vyzkoušejte tento efektivní způsob učení s námi a našimi výukovými materiály.

Přečtete si pár slov o naší výukové metodě nebo o tom, jaké jsou výhody ozvučeného e-magazínu a jak se s ním můžete učit anglicky v pohodlí domova!


O naší výukové metodě / Tipy a triky s eMagem

DOZVĚDĚT SE VÍCE

Najdete nás také na Facebooku

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

GoPay

Responzivní web & design - BECORP studio