Milí zábavní angličtináři,
dnes vás na našem blogu uvítá pestrobarevný, voňavý podzim!

V naší slovíčkovo-frázové minisérii The Four Seasons of the Year, ve které jsme si již probrali některá zajímavá slovíčka z oblasti zimního, jarního a letního období, se dnes zaměříme na podzim. V britské angličtině je název tohoto ročního období autumn, v americké angličtině se používá výraz fall (tedy „padat“ nebo „pád,“ asi proto, že všechno na podzim padá ze stromů – listí i jablka. – The apples and leaves are falling (down) from the trees. – Dokonce se to i krásně rýmuje. Zkuste si větu vyslovit pěkně nahlas a uslyšíte to taky!)

V podzimním přehledu tentokrát najdete větší množství běžně používaných anglických idiomů, takže budete moci zaperlit při rozhovoru s cizincem nebo rodilým mluvčím! Pozor především na slovíčko nuts, které samozřejmě znamená i „ořechy“, ale ve spojení se slovesem to drive (sb. nuts) je jeho význam posunutý a znamená jinými anglickými slovy to make someone crazy = dovádět někoho k šílenství!

Otázka:
A když už jsme se celý leden na Zábavné angličtině zabývali jednotným a množným číslem podstatných jmen, víte, k jaké změně dochází u množného čísla podstatného jména a leaf (list)?

Napište nám svůj tip dolů do komentářů! Malá nápověda: Hledané množné číslo jsem použila někde v textu výše! :)

A teď už se podívejme na přehled vybraných podzimních slovíček, frází a idiomů:

Podzim v angličtině

A na co se můžete těšit zítra?
… Zítra se na blogu Zábavné angličtiny můžete naučit fráze týkající se přírodních katastrof ve spojení s počasím a přírodními živly. To je konečně zajímavé téma, co říkáte?

- Lenka, Zábavná angličtina

Tip Zábavné angličtiny:
Chcete se s námi učit anglicky? Více informací o balíčku 12 dílů naší elektronické učebnice angličtiny s cvičebnicí v jednom získáte zde:

VÍCE O BALÍČKU

S námi se můžete učit na PC, mobilu, tabletu nebo si infografiky vytisknout, vystřihnout a pověsit doma! Celkem získáte přes 700 stran plných grafických přehledů a kvízových otázek, a k tomu 3 hodiny namluvených slovíček a frází ve formátu MP3 přímo v pdf dokumentu i zvlášť, v samostatné složce.

Zábavná angličtina: samostudium angličtiny v pohodlí domova
< Číst další články z kategorie
Lenka, 23.1.2019
Kategorie: ANGLICKÁ SLOVÍČKA
Štítky: Roční období a počasí v angličtině,
FAKTURAČNÍ ÚDAJE
Zábavná angličtina

GoPay
KONTAKTNÍ ÚDAJE
e-mail:
info@zabavna-anglictina.cz

Zábavná angličtina

Copyright 2022 Zábavná angličtina - všechna práva vyhrazena. Kopírování či distribuce jakýchkoliv materiálů z těchto stránek je zakázáno.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Tvorba www stránek od BECORP studio