Jak v angličtině říci, jaké je dnes počasí?

Milí zábavní angličtináři!

Počasí je v anglicky mluvících zemích často využívané startovací téma, které je naprosto neutrální. Často je to první věc, na kterou přijde řeč při telefonním/Skypovém hovoru, při setkávání známých i neznámých lidí. I vy jako cizinec se můžete pustit do rozhovoru s rodilým mluvčím právě o počasí a bude to tak naprosto v pořádku:

Časté startovací otázky, kterými nadhodíte konverzaci:
1. What a lovely/beautiful day! (Jaký to krásný den!)
2. What a terrible weather, isn't it? (Jaké to příšerné počasí, že ano?)
3. It's rather cold/hot for this time of year, isn't it? (Je chladněji/tepleji, než obvykle bývá v této části roku, že ano?)
4. We couldn't ask for a nicer day, could we? (Nemohli jsme si přát hezčí den, že ano?)
5. What was the weather like during your stay/holiday? (Jaké bylo počasí při vašem pobytu/na dovolené?)
6. How was the weather in …? (Jaké bylo počasí v…?)

A možné odpovědi na ně:
1. Yes, it's really looking nice out today. (Ano, dnes je venku opravdu hezky.)
2. Yes, it is. I heard it would clear up later. (Ano, máte pravdu. Slyšel jsem, že se má později vyjasňovat.)
3. Yes, it is. Actually I do prefer cold/hot weather. The colder/hotter the better. (Ano, to ano. Ve skutečnosti mám raději chladné/teplé počasí. Čím chladněji/tepleji, tím lépe.)
4. No, we couldn't. I love spring time! But I prefer it when it isn't raining. (To nemohli. Miluji jaro! Ale raději to bez deště.)
5./6. The weather was absolutely beautiful/gorgeous. The sun was shining all day long and the sky was cloudless. (Počasí bylo naprosto úžasné. Slunce po celý den svítilo a obloha byla bez mráčku.)

V následujícím přehledu najdete běžné fráze, které popisují typické počasí v různých částech roku:

What is the weather like today?

- Lenka, Zábavná angličtina

Pozn.: Všechny slovíčkovo-frázové infografiky najdete pěkně pohromadě v našem elektronickém magazínu. Můžete si ho prohlížet na počítači, mobilu či tabletu. Všechny příspěvky jsou v e-magazínu namluveny britským akcentem a procvičovány pomocí otázkových kvízů se zajímavými fotografiemi, jejichž řešení si můžete pustit přímo na dané stránce! Angličtinu tak budete nasávat nejen prostřednictvím fotografií a slovíček zapojených v celých větách (tzn. v kontextu a smysluplně), ale i pomocí zvuku a vašeho sluchu. Čím více smyslů při učení zapojíte, tím se Vám bude angličtina do paměti ukládat snadněji! Vyzkoušejte tento efektivní způsob učení s námi a našimi výukovými materiály.

Přečtete si pár slov o naší výukové metodě nebo o tom, jaké jsou výhody ozvučeného e-magazínu a jak se s ním můžete učit anglicky v pohodlí domova!


O naší výukové metodě / Tipy a triky s eMagem

Najdete nás také na Facebooku

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

GoPay

Responzivní web & design - BECORP studio