Milí zábavní angličtináři!

Počasí je v anglicky mluvících zemích často využívané startovací téma, které je naprosto neutrální. Často je to první věc, na kterou přijde řeč při telefonním/Skypovém hovoru, při setkávání známých i neznámých lidí. I vy jako cizinec se můžete pustit do rozhovoru s rodilým mluvčím právě o počasí a bude to tak naprosto v pořádku:

Časté startovací otázky, kterými nadhodíte konverzaci:
1. What a lovely/beautiful day! (Jaký to krásný den!)
2. What a terrible weather, isn't it? (Jaké to příšerné počasí, že ano?)
3. It's rather cold/hot for this time of year, isn't it? (Je chladněji/tepleji, než obvykle bývá v této části roku, že ano?)
4. We couldn't ask for a nicer day, could we? (Nemohli jsme si přát hezčí den, že ano?)
5. What was the weather like during your stay/holiday? (Jaké bylo počasí při vašem pobytu/na dovolené?)
6. How was the weather in …? (Jaké bylo počasí v…?)

A možné odpovědi na ně:
1. Yes, it's really looking nice out today. (Ano, dnes je venku opravdu hezky.)
2. Yes, it is. I heard it would clear up later. (Ano, máte pravdu. Slyšel jsem, že se má později vyjasňovat.)
3. Yes, it is. Actually I do prefer cold/hot weather. The colder/hotter the better. (Ano, to ano. Ve skutečnosti mám raději chladné/teplé počasí. Čím chladněji/tepleji, tím lépe.)
4. No, we couldn't. I love spring time! But I prefer it when it isn't raining. (To nemohli. Miluji jaro! Ale raději to bez deště.)
5./6. The weather was absolutely beautiful/gorgeous. The sun was shining all day long and the sky was cloudless. (Počasí bylo naprosto úžasné. Slunce po celý den svítilo a obloha byla bez mráčku.)

V následujícím přehledu najdete běžné fráze, které popisují typické počasí v různých částech roku. Poslechnout si je můžete zde:

popis počasí v angličtině

Lektorka Lenka, Zábavná angličtina

Tip Zábavné angličtiny:
Chcete se s námi učit anglicky? Více informací o balíčku 12 dílů naší elektronické učebnice angličtiny s cvičebnicí v jednom získáte zde:

VÍCE O BALÍČKU

S námi se můžete učit na PC, mobilu, tabletu nebo si infografiky vytisknout, vystřihnout a pověsit doma! Celkem získáte přes 700 stran plných grafických přehledů a kvízových otázek, a k tomu 3 hodiny namluvených slovíček a frází ve formátu MP3 přímo v pdf dokumentu i zvlášť, v samostatné složce.

Zábavná angličtina: samostudium angličtiny v pohodlí domova
< Číst další články z kategorie
FAKTURAČNÍ ÚDAJE
Zábavná angličtina

GoPay
KONTAKTNÍ ÚDAJE
e-mail:
info@zabavna-anglictina.cz

Zábavná angličtina

Copyright 2022 Zábavná angličtina - všechna práva vyhrazena. Kopírování či distribuce jakýchkoliv materiálů z těchto stránek je zakázáno.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Tvorba www stránek od BECORP studio