Jak anglicky říci, kde pracuji a co moje práce obnáší?

Milí zábavní angličtináři!

Těmito dvěma přehledy zahajujeme naše nové slovíčko-frázové téma pro měsíc únor: Jobs and Employment

V poslední době se často může stát, že i v menší české firmě bude pohovor veden v anglickém jazyce. Tímto způsobem se bude prověřovat vaše aktuální aktivní znalost angličtiny. K tomu, abychom mohli krátce pohovořit o našich pracovních představách, vytyčených pracovních cílech, silných a slabých stránkách a také o tom, jaké to bylo v práci předchozí a co jsme tam vlastně měli na starosti, nutně potřebujeme znát slovíčka a fráze, se kterými se budeme postupně seznamovat po celý únor prostřednictvím mých a Petrových infografik.

(Pozn.: Osobně tuto znalost označuji jako „pasivní back up“ :), tedy slovíčko-frázovou podporu, kterou zkrátka musím klasicky „nadrtit“ doma, abych pak mohla na pohovoru zazářit, protože slovíčka naučená v kontextu celých vět pak budou naskakovat do typických frází sama.)

Dnes se zaměříme na základní pracovní otázky a odpovědi, abychom vždy dokázali pohotově odpovědět, co děláme, v jaké oblasti profesně působíme a co je obecně náplní naší práce. Odpovědi si můžete upravit podle své momentální pracovní situace – v příkladech máte řadu odvětví, oblastí a typů zaměstnání, tak abyste vždy věděli, jakou předložku se slovesem „work“ ve vašem případě použít.

Job Phrases
Job Description and Areas of Work

- Lenka, Zábavná angličtina

Tip Zábavné angličtiny:
Všechny slovíčkovo-frázové infografiky najdete pěkně pohromadě v našem elektronickém magazínu. Můžete si ho prohlížet na počítači, mobilu či tabletu. Všechny příspěvky jsou v e-magazínu namluveny britským akcentem a procvičovány pomocí otázkových kvízů se zajímavými fotografiemi, jejichž řešení si můžete pustit přímo na dané stránce! Angličtinu tak budete nasávat nejen prostřednictvím fotografií a slovíček zapojených v celých větách (tzn. v kontextu a smysluplně), ale i pomocí zvuku a vašeho sluchu. Čím více smyslů při učení zapojíte, tím se Vám bude angličtina do paměti ukládat snadněji! Vyzkoušejte tento efektivní způsob učení s námi a našimi výukovými materiály.

Přečtete si pár slov o naší výukové metodě nebo o tom, jaké jsou výhody ozvučeného e-magazínu a jak se s ním můžete učit anglicky v pohodlí domova!


O naší výukové metodě / Tipy a triky s eMagem

DOZVĚDĚT SE VÍCE

Najdete nás také na Facebooku

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

GoPay

Responzivní web & design - BECORP studio