Milí zábavní angličtináři!

Těmito dvěma přehledy zahajujeme naše nové slovíčko-frázové téma pro měsíc únor: Jobs and Employment

V poslední době se často může stát, že i v menší české firmě bude pohovor veden v anglickém jazyce. Tímto způsobem se bude prověřovat vaše aktuální aktivní znalost angličtiny. K tomu, abychom mohli krátce pohovořit o našich pracovních představách, vytyčených pracovních cílech, silných a slabých stránkách a také o tom, jaké to bylo v práci předchozí a co jsme tam vlastně měli na starosti, nutně potřebujeme znát slovíčka a fráze, se kterými se budeme postupně seznamovat po celý únor prostřednictvím mých a Petrových infografik.

(Pozn.: Osobně tuto znalost označuji jako „pasivní back up“ :), tedy slovíčko-frázovou podporu, kterou zkrátka musím klasicky „nadrtit“ doma, abych pak mohla na pohovoru zazářit, protože slovíčka naučená v kontextu celých vět pak budou naskakovat do typických frází sama.)

Dnes se zaměříme na základní pracovní otázky a odpovědi, abychom vždy dokázali pohotově odpovědět, co děláme, v jaké oblasti profesně působíme a co je obecně náplní naší práce. Odpovědi si můžete upravit podle své momentální pracovní situace – v příkladech máte řadu odvětví, oblastí a typů zaměstnání, tak abyste vždy věděli, jakou předložku se slovesem „work“ ve vašem případě použít.

anglické pracovní fráze
popis a oblast práce v angličtině

- Lenka, Zábavná angličtina

Tip Zábavné angličtiny:
Chcete se s námi učit anglicky? Více informací o balíčku 12 dílů naší elektronické učebnice angličtiny s cvičebnicí v jednom získáte zde:

VÍCE O BALÍČKU

S námi se můžete učit na PC, mobilu, tabletu nebo si infografiky vytisknout, vystřihnout a pověsit doma! Celkem získáte přes 700 stran plných grafických přehledů a kvízových otázek, a k tomu 3 hodiny namluvených slovíček a frází ve formátu MP3 přímo v pdf dokumentu i zvlášť, v samostatné složce.

Zábavná angličtina: samostudium angličtiny v pohodlí domova
< Číst další články z kategorie
FAKTURAČNÍ ÚDAJE
Zábavná angličtina

GoPay
KONTAKTNÍ ÚDAJE
e-mail:
info@zabavna-anglictina.cz

Zábavná angličtina

Copyright 2022 Zábavná angličtina - všechna práva vyhrazena. Kopírování či distribuce jakýchkoliv materiálů z těchto stránek je zakázáno.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Tvorba www stránek od BECORP studio