Milí zábavní angličtináři!

K našemu březnovému slovíčko-frázovému tématu: Fashion, Shopping and Money, se výborně hodí i následující přehled frází. Pokud se někoho v angličtině chcete zeptat na jeho názor (ang. an opinion), můžete to udělat několika běžnými způsoby, které se již brzo dozvíte!

První věta by mohla místo předložky of obsahovat i předložku about. Když se někoho zeptáte: „What do you think of me?“ – zjišťujete všeobecný postoj k vaší osobě. Pokud se zeptáte: „What do you think about me?“ – zjišťujete současný, aktuální názor na vaši osobu. Takže sami vidíte, že rozdíl ve významu je opravdu minimální. Můžete se tedy setkat s oběma předložkovými vazbami, přičemž vazba s „of“ je formálnější, více používaná v britské angličtině.

Pozor především na věty, ve kterých se po předložce místo infinitivu používá -ingový tvar slovesa! V tomto přehledu jsou to věty 3.a a 3.b a první věta ve 4. příkladu (How do/would you feel about + -ing …, What would you say to + -ing …):

Jak se anglicky zeptat na názor

- Lenka, Zábavná angličtina

Tip Zábavné angličtiny:
Chcete se s námi učit anglicky? Více informací o balíčku 12 dílů naší elektronické učebnice angličtiny s cvičebnicí v jednom získáte zde:

VÍCE O BALÍČKU

S námi se můžete učit na PC, mobilu, tabletu nebo si infografiky vytisknout, vystřihnout a pověsit doma! Celkem získáte přes 700 stran plných grafických přehledů a kvízových otázek, a k tomu 3 hodiny namluvených slovíček a frází ve formátu MP3 přímo v pdf dokumentu i zvlášť, v samostatné složce.

Zábavná angličtina: samostudium angličtiny v pohodlí domova
< Číst další články z kategorie
FAKTURAČNÍ ÚDAJE
Zábavná angličtina

GoPay
KONTAKTNÍ ÚDAJE
e-mail:
info@zabavna-anglictina.cz

Zábavná angličtina

Copyright 2022 Zábavná angličtina - všechna práva vyhrazena. Kopírování či distribuce jakýchkoliv materiálů z těchto stránek je zakázáno.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Tvorba www stránek od BECORP studio