Jak se někoho anglicky zeptat na jeho názor?

Milí zábavní angličtináři!

K našemu březnovému slovíčko-frázovému tématu: Fashion, Shopping and Money, se výborně hodí i následující přehled frází. Pokud se někoho v angličtině chcete zeptat na jeho názor (ang. an opinion), můžete to udělat několika běžnými způsoby, které se již brzo dozvíte!

První věta by mohla místo předložky of obsahovat i předložku about. Když se někoho zeptáte: „What do you think of me?“ – zjišťujete všeobecný postoj k vaší osobě. Pokud se zeptáte: „What do you think about me?“ – zjišťujete současný, aktuální názor na vaši osobu. Takže sami vidíte, že rozdíl ve významu je opravdu minimální. Můžete se tedy setkat s oběma předložkovými vazbami, přičemž vazba s „of“ je formálnější, více používaná v britské angličtině.

Pozor především na věty, ve kterých se po předložce místo infinitivu používá -ingový tvar slovesa! V tomto přehledu jsou to věty 3.a a 3.b a první věta ve 4. příkladu (How do/would you feel about + -ing …, What would you say to + -ing …):

Jak se anglicky zeptat na názor

- Lenka, Zábavná angličtina

Tip Zábavné angličtiny:
Všechny slovíčko-frázové infografiky najdete pěkně pohromadě v našem ozvučeném pdf magazínu. Můžete si ho prohlížet na počítači, mobilu či tabletu. Všechny příspěvky jsou v e-magazínu namluveny britským akcentem a procvičovány pomocí otázkových kvízů se zajímavými fotografiemi, jejichž řešení si můžete pustit přímo na dané stránce! Angličtinu tak budete nasávat nejen prostřednictvím fotografií a slovíček zapojených v celých větách (tzn. v kontextu a smysluplně), ale i pomocí zvuku a vašeho sluchu. Čím více smyslů při učení zapojíte, tím se Vám bude angličtina do paměti ukládat snadněji! Vyzkoušejte tento efektivní způsob učení s námi a našimi výukovými materiály.

Zajímá Vás, co všechno najdete v aktuálním čísle ozvučeného pdf magazínu Zábavné angličtiny? Klikněte na odkaz pod obrázkem titulní strany a prohlédněte si třístránkový obsah nového souhrnu:

Obsah čísla ke stažení zde

DOZVĚDĚT SE VÍCE

Najdete nás také na Facebooku

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

GoPay

Responzivní web & design - BECORP studio