Milí zábavní angličtináři!

Dnes se společně podíváme na anglická pomnožná podstatná jména. Z minula připomínám, že pomnožné podstatné jméno je podstatné jméno, které má tvar jen pro množné číslo, ačkoliv tím označujeme i jen jednu věc nebo více věcí, záleží samozřejmě na kontextu.

V češtině jsou to například tato podstatná jména: dveře, prázdniny, šaty, hodinky, játra, Vánoce atp.
V angličtině např.: barracks (kasárny jedny nebo více – zde je to shodně pomnožné podstatné jméno i v češtině), crossroads (křižovatka i křižovatky), series (jedna řada, série, TV seriál – nebo více řad, sérii, TV seriálů), species (jeden např. živočišný druh i více druhů).

Gramatické shrnutí anglických pomnožných podstatných jmen naleznete v tomto přehledu:

Anglicka pomnozna podstatna jmena

Pokud se vám tento blogový článek líbil, podělte se o svůj názor dole v komentářích.

Mějte se hezky a já i Petr se na vás těšíme u dalšího blogového příspěvku!

Lektorka Lenka, Zábavná angličtina

Tip Zábavné angličtiny:
Chcete se s námi učit anglicky? Více informací o balíčku 12 dílů naší elektronické učebnice angličtiny s cvičebnicí v jednom získáte zde:

VÍCE O BALÍČKU

S námi se můžete učit na PC, mobilu, tabletu nebo si infografiky vytisknout, vystřihnout a pověsit doma! Celkem získáte přes 700 stran plných grafických přehledů a kvízových otázek, a k tomu 3 hodiny namluvených slovíček a frází ve formátu MP3 přímo v pdf dokumentu i zvlášť, v samostatné složce.

samostudium angličtiny v pohodlí domova
< Číst další články z kategorie
FAKTURAČNÍ ÚDAJE
Zábavná angličtina

GoPay
KONTAKTNÍ ÚDAJE
e-mail:
info@zabavna-anglictina.cz

Zábavná angličtina

Copyright 2022 Zábavná angličtina - všechna práva vyhrazena. Kopírování či distribuce jakýchkoliv materiálů z těchto stránek je zakázáno.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Tvorba www stránek od BECORP studio