Je to v angličtině jednotné nebo množné číslo? Část 2

Milí zábavní angličtináři!

Dnes se společně podíváme na anglická pomnožná podstatná jména. Z minula připomínám, že pomnožné podstatné jméno je podstatné jméno, které má jen tvar pro množné číslo, ačkoliv tím označujeme i jen jednu věc nebo více věcí, záleží samozřejmě na kontextu.

V češtině jsou to například tato podstatná jména: dveře, prázdniny, šaty, hodinky, játra, Vánoce atp.
V angličtině např.: barracks (kasárny jedny nebo více – zde je to shodně pomnožné podstatné jméno i v češtině :), crossroads (křižovatka i křižovatky), series (jedna řada, série, TV seriál – nebo více řad, sérii, TV seriálů), species (jeden např. živočišný druh i více rostlinných/původních/téměř vyhubených druhů).

Gramatické shrnutí anglických pomnožných podstatných jmen naleznete v tomto přehledu:

anglicka pomnozna podstatna jmena

Pokud se vám tento blogový článek líbil, podělte se o svůj názor dole v komentářích. Těšíme se na všechny reakce bez rozdílu, ať už pozitivní či negativní! :)

Mějte se hezky a já i Petr se na vás těšíme u dalšího blogového příspěvku!

- Lenka, Zábavná angličtina

Tip Zábavné angličtiny:
Tento gramatický přehled bude součástí několikadílné gramatické série zaměřené na jednotné a množné číslo podstatných jmen v angličtině a češtině. Všechny díly série naleznete pěkně pohromadě v lednovém souhrnu příspěvků Zábavné angličtiny, kterému říkáme zjednodušeně anglickou zkratkou „eMag“ – tedy elektronický magazín, který bude k dispozici ke stažení na našem webu v sekci pro registrované předplatitele od poloviny února.

Pokud jste ještě neměli možnost seznámit se s našimi anglickými výukovými materiály, na tomto místě na našem webu – elektronický magazín – se dozvíte odpovědi na nejčastější otázky, které si jistě kladete (- Co je to ten eMag, kolik to proboha stojí, k čemu je to jako dobré a pomůžeme mi to vůbec v něčem?… :))

DOZVĚDĚT SE VÍCE

Najdete nás také na Facebooku

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

GoPay

Responzivní web & design - BECORP studio