V poslední listopadový den jsme si pro Vás připravili opakovací infografiku na téma Jsem do tebe blázen!, ve které si znovu projdeme některé zajímavé emocionální i vztahové výrazy i s vhodnými předložkami!
Měsíc listopad jsme totiž na Zábavné angličtině vyhlásili měsícem plným emocí, a ne vždy zrovna těch dobrých, jak nám postupně ubývá slunečního svitu! Tak už žádné netrpělivé přešlapování před parketem a rychle se zapojme do víru tance s anglickými slovíčky a frázemi!:-)

Název přehledu – I'm crazy about you, tedy „Jsem do tebe blázen,“ je zároveň i odpovědí na jednu z našich kvízových otázek. Přídavné jméno crazy se pojí s předložkou ABOUT, nikoliv s TO nebo s FOR. Jedná se o ustálené slovní spojení, takže v tom nehledejte českou logiku, milí zábavní angličtináři. :-)
BTW (by the way = mimochodem): když chceme v angličtině říci, že nás někdo přitahuje, použijeme sloveso to attract somebody, jako v tomto slovním spojení Opposites attract (Opaky se přitahují). Když chceme říci, že někdo po někom jede, použijeme výraz to fancy somebody, jako v první příkladové větě v přehledu.

jsem do tebe blázen v angličtině

Slovíčka a fráze si dnes také můžete poslechnout!

- Lenka, Zábavná angličtina

Tip Zábavné angličtiny:
Chcete se s námi učit anglicky? Více informací o balíčku 12 dílů naší elektronické učebnice angličtiny s cvičebnicí v jednom získáte zde:

VÍCE O BALÍČKU

S námi se můžete učit na PC, mobilu, tabletu nebo si infografiky vytisknout, vystřihnout a pověsit doma! Celkem získáte přes 700 stran plných grafických přehledů a kvízových otázek, a k tomu 3 hodiny namluvených slovíček a frází ve formátu MP3 přímo v pdf dokumentu i zvlášť, v samostatné složce.

Zábavná angličtina: samostudium angličtiny v pohodlí domova
< Číst další články z kategorie
Lenka, 30.11.2018
Kategorie: ANGLICKÉ FRÁZE
Štítky: Pocity v angličtině, Láska a vztahy v angličtině,
FAKTURAČNÍ ÚDAJE
Zábavná angličtina

GoPay
KONTAKTNÍ ÚDAJE
e-mail:
info@zabavna-anglictina.cz

Zábavná angličtina

Copyright 2022 Zábavná angličtina - všechna práva vyhrazena. Kopírování či distribuce jakýchkoliv materiálů z těchto stránek je zakázáno.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Tvorba www stránek od BECORP studio