Právě jsme se zasnoubili!

Je prvního prosince a my, ze Zábavné angličtiny, pro Vás právě nyní otevíráme nové měsíční téma: My family, a happy married life and our children. Je to krásné téma, hodící se i k nastávajícímu vánočnímu času, kdy se i širší rodina obvykle sejde po celém roce u jednoho stolu …

Měsíční téma dnes naťukneme pěkně zlehounka. Každé svatbě a rodinnému životu s dětmi předchází velký moment v životě každé ženy i muže. Je to zasnoubení – v ang. engagement:

Představte si, že právě sedíte v obýváku nebo v kuchyni u své dobré kamarádky a povšimnete si krásného zásnubního prstenu ( = an engagement ring) na jejím prstu. Podíváte se na ní s otázkou na rtech, ale ona vás s nadšením v hlase předběhne: „Ano, právě jsme se s "Mr. X“ zasnoubili! Překvápko!" (v ang.: Yes, we've just got engaged! Surprise, surprise!) …

A nyní, po důkladném navození atmosféry, se můžete podívat na tuto novou infografiku a zkusit se s námi naučit pár zajímavých zásnubních frází! :)

Obrázek

Pozn.: Tato infografika bude součástí chystané slovíčkovo-frázové série, kterou najdete v našem elektronickém souhrnu za měsíc prosinec! Číslo bude v předplatitelském rozhraní k dispozici ke stažení od poloviny ledna, některé infografiky totiž ještě nespatřily světlo mého monitoru! :)
Již teď Vám však můžeme přislíbit, že všechny chystané frázové infografiky budou doplněny záznamem výslovnosti s britským akcentem, které spustíte přímo na dané stránce stisknutím naší žluté „zvukové“ šipky v pravém horním rohu. Kromě infografik najdete v magazínu i kvízové otázky, které výborně prověřují a upevňují nově nabyté znalosti, jak formou zajímavé fotografie, tak pomocí namluveného řešení v celé větě!

Více informací o našem e-magazínu, objednávka ročního předplatného za příznivou cenu 490,– Kč a obsahy všech aktuálních souhrnů ke stažení zde:

DOZVĚDĚT SE VÍCE

- Lenka, Zábavná angličtina

Tip Zábavné angličtiny
Naše výukové materiály jsou jako stvořené pro pohodové domácí učení na stolním počítači, notebooku, mobilu, tabletu nebo si můžete vybrané infografiky vytisknout, vystřihnout a pověsit doma! Takto se totiž učíte mnohem efektivněji, podprahově a s minimální námahou. Vyzkoušejte to s námi!

Obrázek

OBJEDNAT MŮŽETE ZDE

Najdete nás také na Facebooku

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

GoPay

Responzivní web & design - BECORP studio