Přirodní katastrofy v angličtině

Milí zábavní angličtináři!

Přichystala jsem si pro Vás několik zajímavých slovíček z oblasti počasí a přírodních katastrof, která jsou zakomponována do běžně používaných frází či sousloví.

Ne každý zná anglický výraz pro zemětřesení, a ti, co ano, zase možná netuší, jak se třeba taková Richterova škála či stupnice využívaná pro měření síly a následků zemětřesení řekne v angličtině.

A znáte americkou (a koloniální) zkratku mph/MPH měřící sílu větru či tornáda? Ano, počáteční písmena jsou skutečně převzata ze sousloví Miles Per Hour, tedy kolik mil za hodinu urazí vítr.

A víte co znamenají slovíčka drought, famine, pollution, banks, fire brigade, flooding? Pokud ne, máte šanci se tyto výrazy naučit z následující infografiky!

Disasters

- Lenka, Zábavná angličtina

Pozn.: Všechny slovíčkovo-frázové infografiky najdete pěkně pohromadě v našem elektronickém magazínu. Můžete si ho prohlížet na počítači, mobilu či tabletu. Všechny příspěvky jsou v e-magazínu namluveny britským akcentem a procvičovány pomocí otázkových kvízů se zajímavými fotografiemi, jejichž řešení si můžete pustit přímo na dané stránce! Angličtinu tak budete nasávat nejen prostřednictvím fotografií a slovíček zapojených v celých větách (tzn. v kontextu a smysluplně), ale i pomocí zvuku a vašeho sluchu. Čím více smyslů při učení zapojíte, tím se Vám bude angličtina do paměti ukládat snadněji! Vyzkoušejte tento efektivní způsob učení s námi a našimi výukovými materiály.

Přečtete si pár slov o naší výukové metodě nebo o tom, jaké jsou výhody ozvučeného e-magazínu a jak se s ním můžete učit anglicky v pohodlí domova!


O naší výukové metodě / Tipy a triky s eMagem

Najdete nás také na Facebooku

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

GoPay

Responzivní web & design - BECORP studio