Milí zábavní angličtináři!

Přichystala jsem si pro Vás několik zajímavých slovíček z oblasti počasí a přírodních katastrof, která jsou zakomponována do běžně používaných frází či sousloví.

Ne každý zná anglický výraz pro zemětřesení, a ti, co ano, zase možná netuší, jak se třeba taková Richterova škála či stupnice využívaná pro měření síly a následků zemětřesení řekne v angličtině.

A znáte americkou (a koloniální) zkratku mph/MPH měřící sílu větru či tornáda? Ano, počáteční písmena jsou skutečně převzata ze sousloví Miles Per Hour, tedy kolik mil za hodinu urazí vítr.

A víte co znamenají slovíčka drought, famine, pollution, banks, fire brigade, flooding? Pokud ne, máte šanci se tyto výrazy naučit z následující infografiky!

přírodní katastrofy v angličtině

- Lenka, Zábavná angličtina

Tip Zábavné angličtiny:
Chcete se s námi učit anglicky? Více informací o balíčku 12 dílů naší elektronické učebnice angličtiny s cvičebnicí v jednom získáte zde:

VÍCE O BALÍČKU

S námi se můžete učit na PC, mobilu, tabletu nebo si infografiky vytisknout, vystřihnout a pověsit doma! Celkem získáte přes 700 stran plných grafických přehledů a kvízových otázek, a k tomu 3 hodiny namluvených slovíček a frází ve formátu MP3 přímo v pdf dokumentu i zvlášť, v samostatné složce.

Zábavná angličtina: samostudium angličtiny v pohodlí domova

OBJEDNAT BALÍČEK

< Číst další články z kategorie
FAKTURAČNÍ ÚDAJE
Zábavná angličtina s.r.o.
Budilova 161/15, Jižní předměstí
Plzeň, 301 00
IČO: 059 70 377

GoPay
KONTAKTNÍ ÚDAJE
e-mail:
info@zabavna-anglictina.cz
telefon:
+420 739 667 359

Zábavná angličtina

Copyright 2018 Zábavná angličtina - všechna práva vyhrazena. Kopírování či distribuce jakýchkoliv materiálů z těchto stránek je zakázáno.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Responzivní web & design - BECORP studio