Milí zábavní angličtináři!
Nové slovíčkovo-frázové téma na Zábavné angličtině jsme pro měsíc leden pojmenovali takto: The Four Seasons, Weather, Dates and Time in English.

Jak název napovídá, téma je to poměrně široké a zaměříme se v něm nejen na počasí a typické činnosti v různých obdobích roku, ale také na vyjadřování času v angličtině. Naučíme se pojmenovávat části dne, dny v týdnu i měsíce a také, jak se v angličtině různými způsoby zapisuje nebo čte datum (to bude tento měsíc Petrův úkol).

Se mnou si v průběhu 4 týdnů projdete čtyřmi různými ročními obdobími a tento týden téma stylově zahájíme zimou, mrazem a haldami sněhu. Ne, že by to tak teď venku vypadalo, to jsem se zase s těmi slovíčky nějak netrefila a umístila nás geograficky spíš do Kanady nebo na Aljašku, než do srdce Evropy… Ale alespoň nebude divné, že si příští týden oprášíme jarní slovní zásobu! :)

zima v angličtině

Zítra se můžete těšit na anglické idiomy se zimní tématikou. A že nevíte, co jsou to vlastně ty anglické idiomy? Nevadí, k tomu se v článku dostaneme hned v úvodu!

Lektorka Lenka, Zábavná angličtina

Tip Zábavné angličtiny:
Chcete se s námi učit anglicky? Více informací o balíčku 12 dílů naší elektronické učebnice angličtiny s cvičebnicí v jednom získáte zde:

VÍCE O BALÍČKU

S námi se můžete učit na PC, mobilu, tabletu nebo si infografiky vytisknout, vystřihnout a pověsit doma! Celkem získáte přes 700 stran plných grafických přehledů a kvízových otázek, a k tomu 3 hodiny namluvených slovíček a frází ve formátu MP3 přímo v pdf dokumentu i zvlášť, v samostatné složce.

Zábavná angličtina: samostudium angličtiny v pohodlí domova
< Číst další články z kategorie
Lenka, 3.1.2019
Kategorie: ANGLICKÁ SLOVÍČKA
Štítky: Roční období a počasí v angličtině,
FAKTURAČNÍ ÚDAJE
Zábavná angličtina

GoPay
KONTAKTNÍ ÚDAJE
e-mail:
info@zabavna-anglictina.cz

Zábavná angličtina

Copyright 2022 Zábavná angličtina - všechna práva vyhrazena. Kopírování či distribuce jakýchkoliv materiálů z těchto stránek je zakázáno.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Tvorba www stránek od BECORP studio