Svatba a rozvod v angličtině

Dnes jsem si pro vás připravila 2 nové infografiky na téma: Svatba a rozvod
Ano, chápu, je to takové trochu nevhodné klást tato dvě slova vedle sebe, zvlášť, když se v první infografice budeme všichni od srdce radovat na svatební oslavě (a wedding reception/party) našich vzorových novomanželů (newlyweds, a newly married couple), krájet dort (to cut a cake) a tancovat první tanec (to take/dance/share a first dance) …
… a vzápětí budeme manžele za bouřlivého (stormy/wild/thunderous) křiku (shouting/yelling/roar) podvedené manželky (a cheated wife) rozvádět (to get divorced) …
Bohužel, doba je taková. Každým rokem se rozvádí až polovina manželství, z toho nejčastěji po relativně krátké době, po 3–5 letech společného manželského života. S tím vzrůstá potřeba seznámit se i se slovíčky z této nepříliš oblíbené oblasti, abychom mohli aktivně konverzovat i o takovémto tématu. Nebojme se tedy toho, a odvážně do toho! :)

Obrázek Obrázek

- Lenka, Zábavná angličtina

Pozn.: Všechny infografiky najdete pěkně pohromadě v našem elektronickém magazínu. Můžete si ho prohlížet na počítači, mobilu či tabletu. Všechny slovíčkovo – frázové příspěvky jsou v e-magazínu namluveny britským akcentem a procvičovány pomocí otázkových kvízů se zajímavými fotografiemi, jejichž řešení si můžete pustit přímo na dané stránce! Angličtinu tak budete nasávat nejen prostřednictvím fotografií a slovíček zapojených v celých větách (tzn. v kontextu a smysluplně), ale i pomocí zvuku a vašeho sluchu. Čím více smyslů při učení zapojíte, tím se Vám bude angličtina do paměti ukládat snadněji! Vyzkoušejte tento efektivní způsob učení s námi a našimi výukovými materiály.

Přečtete si pár slov o naší výukové metodě nebo o tom, jaké jsou výhody ozvučeného e-magazínu a jak se s ním můžete učit anglicky v pohodlí domova!


O naší výukové metodě / Tipy a triky s eMagem

Najdete nás také na Facebooku

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

GoPay

Responzivní web & design - BECORP studio