Dnes jsem si pro vás připravila 2 nové infografiky na téma: Svatba a rozvod
Ano, chápu, je to takové trochu nevhodné klást tato dvě slova vedle sebe, zvlášť, když se v první infografice budeme všichni od srdce radovat na svatební oslavě (a wedding reception/party) našich vzorových novomanželů (newlyweds, a newly married couple), krájet dort (to cut a cake) a tancovat první tanec (to take/dance/share a first dance) …
… a vzápětí budeme manžele za bouřlivého (stormy/wild/thunderous) křiku (shouting/yelling/roar) podvedené manželky (a cheated wife) rozvádět (to get divorced) …
Bohužel, doba je taková. Každým rokem se rozvádí až polovina manželství, z toho nejčastěji po relativně krátké době, po 3–5 letech společného manželského života. S tím vzrůstá potřeba seznámit se i se slovíčky z této nepříliš oblíbené oblasti, abychom mohli aktivně konverzovat i o takovémto tématu. Nebojme se tedy toho, a odvážně do toho! :)

svatba v angličtině rozvod v angličtině

- Lenka, Zábavná angličtina

Tip Zábavné angličtiny:
Chcete se s námi učit anglicky? Více informací o balíčku 12 dílů naší elektronické učebnice angličtiny s cvičebnicí v jednom získáte zde:

VÍCE O BALÍČKU

S námi se můžete učit na PC, mobilu, tabletu nebo si infografiky vytisknout, vystřihnout a pověsit doma! Celkem získáte přes 700 stran plných grafických přehledů a kvízových otázek, a k tomu 3 hodiny namluvených slovíček a frází ve formátu MP3 přímo v pdf dokumentu i zvlášť, v samostatné složce.

Zábavná angličtina: samostudium angličtiny v pohodlí domova
< Číst další články z kategorie
FAKTURAČNÍ ÚDAJE
Zábavná angličtina

GoPay
KONTAKTNÍ ÚDAJE
e-mail:
info@zabavna-anglictina.cz

Zábavná angličtina

Copyright 2022 Zábavná angličtina - všechna práva vyhrazena. Kopírování či distribuce jakýchkoliv materiálů z těchto stránek je zakázáno.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Tvorba www stránek od BECORP studio