Připravila jsem pro Vám zbrusu novou „vysmátou“ infografiku! Víte, jak někomu popřejete hodně štěstí a radosti v životě? Jak vyjádříte, že jste se právě ocitli v sedmém nebi, nebo že dokonce radostí skáčete do oblak? Nevíte? Máte jedinečnou příležitost se to nyní nejen dozvědět, ale také si to poslechnout!

Zábavná angličtina: Vysmátá anglická slovíčka

Jak bychom někomu anglicky popřáli hodně radosti a štěstí v životě? Podívejme se na slovíčko „a joy“ – může znamenat jak radost, tak štěstí. A co slovíčko „a happiness“ ? To přeci taky znamená štěstí nebo ne? Ano, máte pravdu, i toto slovíčko znamená štěstí, ale i mnohem víc, třeba i „spokojenost“ nebo „pocit blaženosti“ :) Takže celou větu bychom mohli přeložit třeba takto: I/we wish you great joy and happiness in your life!

Tip Zábavné angličtiny:
Znáte nějaké další anglické slovíčko, které bychom také mohli přeložit jako „radost“? Nápověda: hledejte v přehledu slovíček níže! :)

Další slovíčka, která si představíme v nové infografice, jsou tato:
a laughter/ to laugh – smích/smát se
a smile/ to smile – úsměv a usmívat se
a pleasure – radost, potěšení
be on cloud nine – být v sedmém nebi
a joy – radost, štěstí
a happiness – štěstí, spokojenost
be on top of the world – být na vrcholu blaha

- Lenka, Zábavná angličtina

Tip Zábavné angličtiny no.2:
Chcete se s námi učit anglicky zábavnou formou, tedy s poslechem slovíček a frází a s kvízovými otázkami na procvičení? Více informací o balíčku 12 dílů naší ozvučené elektronické učebnice angličtiny s cvičebnicí v jednom získáte zde:

VÍCE O BALÍČKU

S námi se můžete učit na PC, mobilu, tabletu nebo si infografiky vytisknout, vystřihnout a pověsit doma! Celkem získáte přes 700 stran plných grafických přehledů a kvízových otázek, a k tomu 3 hodiny namluvených slovíček a frází ve formátu MP3 přímo v pdf dokumentu i zvlášť, v samostatné složce.

Zábavná angličtina: samostudium angličtiny v pohodlí domova
< Číst další články z kategorie
Lenka, 23.11.2018
Kategorie: ANGLICKÁ SLOVÍČKA
Štítky: Pocity v angličtině,
FAKTURAČNÍ ÚDAJE
Zábavná angličtina

GoPay
KONTAKTNÍ ÚDAJE
e-mail:
info@zabavna-anglictina.cz

Zábavná angličtina

Copyright 2022 Zábavná angličtina - všechna práva vyhrazena. Kopírování či distribuce jakýchkoliv materiálů z těchto stránek je zakázáno.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Tvorba www stránek od BECORP studio