Usměj se na mě!

Připravila jsem pro Vám zbrusu novou „vysmátou“ infografiku! Víte, jak někomu popřejete hodně štěstí a radosti v životě? Jak vyjádříte, že jste se právě ocitli v sedmém nebi, nebo že dokonce radostí skáčete do oblak? Nevíte? Máte jedinečnou příležitost se to dozvědět!

Obrázek

Jak bychom někomu anglicky popřáli hodně radosti a štěstí v životě? Podívejme se na slovíčko „a joy“ – může znamenat jak radost, tak štěstí. A co slovíčko „a happiness“ ? To přeci taky znamená štěstí nebo ne? Ano, máte pravdu, i toto slovíčko znamená štěstí, ale i mnohem víc, třeba i „spokojenost“ nebo „pocit blaženosti“ :) Takže celou větu bychom mohli přeložit třeba takto: I/we wish you great joy and happiness in your life!

Tip Zábavné angličtiny:
Znáte nějaké další anglické slovíčko, které bychom také mohli přeložit jako „radost“? Nápověda: hledejte v přehledu slovíček níže! :)

Další slovíčka, která si představíme v nové infografice, jsou tato:
a laughter/ to laugh – smích/smát se
a smile/ to smile – úsměv a usmívat se
a pleasure – radost, potěšení
be on cloud nine – být v sedmém nebi
a joy – radost, štěstí
a happiness – štěstí, spokojenost
be on top of the world – být na vrcholu blaha

Na „sedmé nebe“ a „výskoky radostí“ zapojené ve větách si ještě budeme muset chvilku počkat! Tuto zbrusu novou infografiku odhalíme ve své plné podobě až v novém čísle audio e-magazínu Zábavné angličtiny. Bude doplněna zvukovým záznamem všech slovíček a vět, stejně jako všechny ostatní originální slovíčkové a frázové infografiky, které pro Vás pečlivě připravujeme … a bude vypadat přesně takto!

Obrázek

- Lenka, Zábavná angličtina

Všechny nově vytvořené slovíčko-frázové infografiky, zaměřené na emoce, pocity a povahu člověka, naleznete i s doprovodným záznamem výslovnosti v listopadovém čísle e-magazínu Zábavné angličtiny, na jehož přípravě momentálně intenzivně pracujeme a bude k dispozici ke stažení na tomto webu již od poloviny prosince! Pro více informací klikněte na „Dozvědět se více“!

DOZVĚDĚT SE VÍCE

Naše výukové materiály jsou jako stvořené pro pohodové domácí učení na stolním počítači, notebooku, mobilu, tabletu nebo si můžete vybrané infografiky vytisknout, vystřihnout a pověsit doma! Takto se totiž učíte mnohem efektivněji, podprahově a s minimální námahou. Vyzkoušejte to s námi!

Obrázek

OBJEDNAT MŮŽETE ZDE

Najdete nás také na Facebooku

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

GoPay

Responzivní web & design - BECORP studio