V měsíci říjnu se na Zábavné angličtině budeme zabývat slovíčkovo-frázovým tématem: Bydlení a domov (Housing and Home). S tím vyvstává i potřeba umět v angličtině popsat, že NĚKDE v našem domě nebo bytě NĚCO JE (WHAT IS in our bedroom? THERE IS A BED in our bedroom!) K tomu v angličtině slouží vazba THERE IS – THERE ARE a její použití si vysvětlíme v následující infografice!

Anglická vazba there is – there are

Správné odpovědi na dnešní kvízové otázky na FB stránce Zábavné angličtiny jsou:

Otázka č. 1: Vyberte správný anglický překlad věty: „V naší zahradě je mnoho květin.“

  1. They are many flowers in our garden.
  2. In our garden there are many flowers.
  3. There is many flowers in our garden.

Správná odpověď je b) In our garden there are many flowers. I tento slovosled s vazbou there is – there are je totiž správný. Špatná je odpověď a), kde je chybně slovíčko „they“ místo „there“ a také c), kde je po there „is“ namísto „are“ – flowers je množné číslo podstatného jména „a flower.“

Otázka č. 2: Vzpomenete si na pravidla členů ve vazbě „There is/are?“
Vyberte správnou kombinaci hodící se do věty.

There is __________________ in our bathroom.
(V naší koupelně je moderní vana.)

  1. the modern tub
  2. modern tub
  3. a modern tub

Správná odpověď je c) a modern tub, protože objekt ve vazbě s there is – there are není blíže specifikovaný, mluvíme o něm poprvé a proto před něj zpravidla dáváme neurčitý člen. Možnost b) je špatně, objekt vždy musíme nějakým způsobem určit (např. členem, neurčitým zájmenem, číslovkou – zde je jen objekt) a možnost a) je také špatně, protože v odpovědi je člen určitý nikoliv neurčitý (viz správná odpověď).

- Lenka, Zábavná angličtina

Tip Zábavné angličtiny:
Chcete se s námi učit anglicky? Více informací o balíčku 12 dílů naší elektronické učebnice angličtiny s cvičebnicí v jednom získáte zde:

VÍCE O BALÍČKU

S námi se můžete učit na PC, mobilu, tabletu nebo si infografiky vytisknout, vystřihnout a pověsit doma! Celkem získáte přes 700 stran plných grafických přehledů a kvízových otázek, a k tomu 3 hodiny namluvených slovíček a frází ve formátu MP3 přímo v pdf dokumentu i zvlášť, v samostatné složce.

samostudium angličtiny v pohodlí domova
< Číst další články z kategorie
Lenka, 4.10.2018
Kategorie: ANGLICKÁ GRAMATIKA
Štítky: Vazba THERE IS/ THERE ARE, Anglické vazby,
FAKTURAČNÍ ÚDAJE
Zábavná angličtina

GoPay
KONTAKTNÍ ÚDAJE
e-mail:
info@zabavna-anglictina.cz

Zábavná angličtina

Copyright 2022 Zábavná angličtina - všechna práva vyhrazena. Kopírování či distribuce jakýchkoliv materiálů z těchto stránek je zakázáno.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Tvorba www stránek od BECORP studio