Za pár týdnů se bereme!

Milí zábavní angličtináři! Včera jsme zlehka naťukli nové měsíční téma: My family, a happy married life and our children, a to infografikou zaměřenou na zásnuby (ang. an engagement).
Dnes si vysvětlíme, co takové svatbě předchází a že toho opravdu není málo (často to až člověka zahlcuje a drtí – ang. overwhelming). A jen takové vybírání a přezkušování svatebních šatů = a wedding dress může občas ženu uvrhnout do nemalého stresu, který se přímo úměrně zvětšuje s množstvím zkonzumované čokolády! Takže jasný začarovaný svatební kruh = a wedding ring = znamená též svatební prsten! :)
Ještě, že máme nějaké rozptýlení v podobě rozlučky se svobodou – ang. hen night (= slepičí noc pro holky) and stag night (= jelení noc pro kluky). Nejen, že mají v angličtině pro rozlučku komičtější názvy, než my v češtině, ale občas se při nich i něco skutečně zábavného stane a my pak na to vzpomínáme s nostalgií v mysli celé časem pádící manželství – ang. a marriage! …
Tak se na to vrhneme, ať už ty přípravy máme co nejrychleji za sebou! :)

Obrázek

Pozn.: Tato infografika bude součástí chystané slovíčkovo-frázové série, kterou najdete v našem elektronickém souhrnu za měsíc prosinec! Číslo bude v předplatitelském rozhraní k dispozici ke stažení od poloviny ledna, některé infografiky totiž ještě nespatřily světlo mého monitoru! :)
Již teď Vám však můžeme přislíbit, že všechny chystané frázové infografiky budou doplněny záznamem výslovnosti s britským akcentem, které spustíte přímo na dané stránce stisknutím naší žluté „zvukové“ šipky v pravém horním rohu. Kromě infografik najdete v magazínu i kvízové otázky, které výborně prověřují a upevňují nově nabyté znalosti, jak formou zajímavé fotografie, tak pomocí namluveného řešení v celé větě!

Více informací o našem e-magazínu, objednávka ročního předplatného za příznivou cenu 490,– Kč a obsahy všech aktuálních souhrnů ke stažení zde:

DOZVĚDĚT SE VÍCE

- Lenka, Zábavná angličtina

Tip Zábavné angličtiny
Naše výukové materiály jsou jako stvořené pro pohodové domácí učení na stolním počítači, notebooku, mobilu, tabletu nebo si můžete vybrané infografiky vytisknout, vystřihnout a pověsit doma! Takto se totiž učíte mnohem efektivněji, podprahově a s minimální námahou. Vyzkoušejte to s námi!

Obrázek

OBJEDNAT MŮŽETE ZDE

Najdete nás také na Facebooku

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

GoPay

Responzivní web & design - BECORP studio